Skip to content

Dış çekimde yanımıza almamız gerekenler

  Dış mekan düğün fotoğraf çekimi gelin damat adaylarının yaptırmak istediği en güzel ve kalıcı şeylerdir.Stüdyo ortamından uzaklaşarak parklar ve tarihi yerlerde yapılacak olan fotoğraf çekimi gelin damat çiftimizin daha rahat hareket etmelerini sağlamaktadır.

  Dış çekim mekanları nerelerdir? Çiftlerimizin dikkat etmesi gerektiği hususlardan birisi düğün fotoğrafları çekilecek mekandır.Önceden araştırılıp gezilerek görülmesi gerekir. Sosyal ortamlardan orada çekilen fotoğrafları da inceleyebilirsiniz.Biz düğün fotoğrafçısı olarak İstanbul’da bir çok mekanda fotoğraf çekimi yaptığımız için çekim yerlerinde sizlere yardımcı olabiliriz. Dış Çekim Mekanları için Tıklayınız.

  Fotoğraf Çekimi Sırasında Yanınızda Bulunması Gerekenler

  Yedek bir ayakkabı olarak yazımıza başlayalım.Dış mekan fotoğraf çekimi esnasında gelin ayakkabılarınız sizleri rahatsız edecek türde olabilir.Uzun süre ayakta durmakta güçlük çekip ayağınızı acıtabilir.Çekim süresi hazırlık ve organizasyon olarak devam edeceğinizi düşünüyorsanız ayaklarınızı dinlendirmeniz şart olacaktır.Yanınıza alacağınız ikinci bir ayakkabı sizlere bu rahatlığı sağlayacaktır.

  Yiyecek ve İçeçek yanınızda olması gerekenler arasında belki en önemlisi olabilir. Özellikle sıcak havalarda su olmazsa olmazlardandır.Çekimin ve günün uzun süreceğini düşünürsek ufak tefek atıştırmalıklar tercih edebilirsiniz.

  Aksesuarlar gelin damat adaylarının fotoğraf albümlerini süsleyen küçük ama etkili detaylardır.Düğün çekim aksesuarları arasında uçan balon,şemsiye,pankart,yazılar,çerçeve,çanta ve gözlükler gibi yardımcı malzemeler kullanılabilinir.Aksesuar seçimi çiftlerin seçimine bağlıdır.Tecrübemiz üzerine bir çok çift ile tanıştığımız için herkesin tercihleri farklı yönde olabiliyor.

  Gelin ayakkabısı için kalem getirirseniz altına isim yazarken güzel bir detay fotoğrafı çekebilir ve paylaşabilirsiniz.Kalemin görselliği ve süslü olması tamamen size bağlı olabilir.

  Düğün Hikayesi

  Saç Spreyi en çok ihtiyaç duyacağınız malzemelerden biridir.Fotoğraf çekimi esnasında hareket ve hava şartlarına bağlı bozulmalar vs yaşanılabilir.Bu sebeple yanınızda saç spreyi olduğunda kolayca müdahale edebilirsiniz.Aynı çantaya atmak isterseniz minik tel tokalar da yanınıza alabilirsiniz.

  Arkadaşlar , arkadaş , nedime çekim esnasında olmazsa olmazlardandır.Eğer sizinle birlikte gelebilecek en az bir kişi kişisel eşyalarınızı taşınmasına size yardımcı olması için gerekli olabilir.Biz ve ekibimiz elimizden geldiği kadar size yardımcı olmaktayız.Sizler yinede samimiyetini sevdiğiniz pozitif bir dost getirmeniz iyi olacaktır.

  Mendil, ıslak mendil özellikle yaz aylarında olmazsa olmazlardandır.

  Makyaj malzemelerini yanınıza alıp gelin aracında bulunması gerekir.Kuaför sonrası çekim ve devamında ki organizasyonlarda makyajınız zamanla azalacağından yanınızda bulundurmanız önerilir.Çekim esnasında ruj tazelemek ve kuaförden çıkarken renk ve ruj hakkında bilgi almakta önemlidir.

  Davetiye,nikah şekerleri,Evlilik cüzdanı , aksesuar olarak kullanılır ve fotoğraflarda güzel detaylardır.Öncesinde nikahınız olmuşsa ve elinizde evlilik cüzdanı varsa fotoğraflara harika detaylar katabilir.

  ve ekstra olarak ayna , çim gibi zeminlere otururken kullanacağınız örtüler , soğuk havalar için şallar, güneş gözlükleri,atmada kullanılan gelin çiçeği buketleri gibi aklımıza gelenleri de söylemekte fayda var.

  Şimdilik aklımıza gelenler bunlar eğer size biraz yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere Serhat Şirin Fotoğrafçılık

  İlginizi Çekebilir