Skip to content

Gelin Damat Pozları Düğün Fotoğrafları

  Gelin Damat Pozları Örnekleri

  Dış mekan düğün fotoğraf çekimi evlenecek çiftlerin yaptırmak istediği en güzel ve kalıcı şeylerdir.Stüdyo ortamından uzak parklar ve tarihi yerlerde yapılacak olan çekim gelin damat çiftimizin daha rahat hareket etmelerini sağlamaktadır.

  Gelin Damat Çiftinin en çok yaşadığı sorunlardan biride poz vermektir.Poz verme konusunda sizlere kazandığımız tecrübelerle bir kaç tüyo vererek daha kolay hale getirebiliriz.

  Düğün Fotoğrafçısı Serhat ŞİRİN siz çiftlere bir kaç tavsiyede bulunmak istiyor lütfen yazımızı okumaya devam edin.

  Öncelikle poz vermeye geçmeden önce yapılması gerekenler arasında kıyafet ve saç yer almaktadır. Pozlandırma sürecine başlamadan önce kıyafetlerin ve saçın düzgünlüğü, varsa tesettür olarak kontrol edildikten sonra çiftlerin poz vermede yapması gerekenleri şöyle sırayabiliriz.

  Dik duruş ilk kuraldır.Fotoğraflarda dik durmak çok önemlidir.Dik duruş esnasında boynunuzun gözükmesine başınızı fazla eğmemeye özen gösterin.

  Açınızı belirleyin genelde fotoğraf çekilirken “sağ profil güzel çıkarım” denildiğini bilirsiniz kimi insanda “sol profilden çekelim” derler. Bunun sebebi insanlar kendileri bazen sağ veya sol profilden çekildiklerinde fotoğrafı daha çok beğenirler.Sizlerde açınızı belirleyerek fotoğraf çekimi esnasında bizlere bilgi verebilir ve fotoğraflarınızı daha beğenir hale getirebilirsiniz.

  Fotoğraflara esneklik kazandırmak için bir kaç küçük dokunuş ile poz verme konusunda işinizi kolaylaştırabilirsiniz.Örneğin dokunuş esnekliği,tutuş esnekliği,gülüş ile bir çok fotoğrafta daha güzel çıkarsınız.
  Biz çiftlerden bir şey istediğimizde mesela “damat bey gelin hanımın elinden tutalım.” dediğimizde siz istediğiniz gibi esneklik ve samimiyet katarak bu işlemi yapmalısınız.Fotoğraf çekimi esnasında pozlara yorum katabilirsiniz.

  Bir başka gelen sorulardan birisi fotoğraflarda zayıf ve uzun nasıl çıkarım? Fotoğraflar da zayıf ve uzun boylu çıkmanın taktiklerinden birisi hafif yan duruştur.Ayakta ve oturarak çekilen pozlarda çiftimiz bu konuda istekleri varsa yan duruş ve elleri ayakları vücuda saklamadan kullanarak bu işe bir parça çözüm üretebilirler.

  Bir başka önerimiz aslında yukarıdaki konununda devamı olan gövdenizi fotoğraf makinesinden uzakta tutup bel bölgesinden fotoğraflara biraz dönerek poz vermektedir.Fotoğraflarda daha esnek ve güzel çıkmanızı sağlamaktadır.

  Ellerinizin ayaklarınızın arasını biraz açarak fotoğraflara esneklik kazandırabilirsiniz.Vücudunuza yapışık bir el yada ayakların aralığını çok kapalı olması kötü çıkmanıza sebep olabilir.

  Dış çekim esnasında çevreden rahatsız olmamalısınız.Farkındaysanız artık toplumumuz ve bu parklarda ve mekanlarda dolaşan insanlar sizleri görünce mutlu olup tebrik etmektedir.Toplum olarak dış mekan düğün çekimine alışmış olup sıradan ve doğal olarak çekime devam edebilirsiniz.

  Çekim esnasında bizlere güvenmeniz son derece önem taşımaktadır.Emin olun ki kötü bir fotoğraf karesi vermemek için, yanlış görünen her şeyi dile getirmekteyiz.Güzel ve hoş görünmeyen karelerde sizlere yardımcı olup çekilecek fotoğraf karesine müdahale edip en güzel şekilde çekimi gerçekleştirmekteyiz.

  Biz Serhat Şirin Fotoğrafçılık Olarak Dış Mekan Düğün Çekimi esnasında gelin damat pozları vererek sizlere yardımcı olmaktayız.Fakat bizim için pozlandırma esnasında çıkan ve sonrasında gerçekleşen doğaçlama olayları karelemek ve o fotoğraflardan güzel fotoğraflar elde etmek en büyük amacımız.Bu sebeple natürel pozlara önem vermekteyiz.

  Gelin Damat Çiftlerimize en büyük tavsiyemiz çekim pozları için prova yapmalarıdır.Güzel bir fotoğraf çekimi ve albüm için biz düğün fotoğrafçısına yardımcı olarak önceden prova yapılan çekimlerde daha iyi sonuçlar alınabilmektedir.

  Evlenecek adaylara Mutluluklar Dileriz.

  Örnek Düğün Pozları ve Galerimiz için Buraya , Düğün Fotoğrafçılığı ve Paketler Hakkında Bilgi Almak için Buraya Tıklayınız.