Skip to content

Green Card Fotoğraf Çekimi

  Green Card Fotoğraf Çekimi

  Green Card Fotoğraf Çekimi; Resmi ABD Yeşil Kart Çekilişine kayıt olurken , başvuru sahibinin fotoğrafları varsa, eşinin ve çocuklarının fotoğrafları sunulmalıdır. ABD yetkilileri tarafından yaratılan şartlar çok karmaşıktır ve bu kurallara uyulmadığında diskalifiye olmaya yol açabilir.

  Green Card Fotoğraf Çekimi; 20 yıldan fazla deneyime sahip olan Yeşil Kart uzmanları, ABD makamlarının tüm gereksinimlerine aşinadır. Devlet lisanslı göçmenlik danışmanları, verilerinizi ve fotoğraflarınızı doğruluk açısından kontrol edecek ve resmi ABD Yeşil Kart Çekilişine katılımınızı garanti edecektir .

  Pasaport fotoğrafı, yalnızca pasaportun da yeniyse (çekiliş yılının Mayıs ayında verilenden daha eski olmaması halinde) Yeşil Kart Çekilişi kaydı için kullanılmalıdır. Fotoğrafı pasaportla karşılaştırarak ABD makamları fotoğrafın güncel olmadığına dair sonuçlar çıkarabilir. Aksi takdirde, lütfen ABD makamlarının fotoğrafta “doğal bir gülümsemeyi” kabul ettiği, örneğin bir Alman pasaportunda izin verilmeyen bir biyometrik pasaport fotoğrafı için gerekliliklere dikkat edin. Yeşil Kart çekilişine katılmaya , bu nedenle aksi takdirde diskalifiye edilecek ve kayıt piyango dikkate alınmayacaktır, ABD makamlarının gerekliliklerini karşılayan bir fotoğraf olmalıdır.

  Serhat Şirin Fotoğrafçılık 0216 545 73 28

  GREEN CARD BAŞVURUSU 2024 NE ZAMAN?

  ABD Freetown Büyükelçiliği DV2025 Green Card çekilişi başvurularının 4 Ekim – 7 Kasım 2023 tarihlerinde alınacağını duyurdu.

  GREEN CARD BAŞVURULARI NEREDEN YAPILIR?

  Green Card’a başvurmak istiyorsanız sadece https://dvprogram.state.gov/ sitesine giriş yapmanız gerekiyor.

  Green Card sonuçları ne zaman açıklanacak?

  DV2024 2024 Green Card çekiliş takvimine göre, çekiliş sonuçları 6 Mayıs 2023 tarihinde Türkiye saati ile akşam 19:00‘da açıklanacak. Green Card çekilişi kazananların mülakatları 1 Ekim 2023 – 30 Eylül 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

  DV2025 2025 Green Card çekiliş sonuçları başvuru tarihleri sonrası güncellendiğinde sayfamıza eklenecektir.

  Green Card Fotoğraf Özellikleri
  • Green Card Fotoğraf Çekimi; Green Card Çekilişinin fotoğrafı 6 aydan eski olmamalı ve mevcut görünümünüzü yansıtmalıdır . Bu aynı zamanda eşin ve çocukların fotoğrafları için de geçerlidir. Bu nedenle, her katıldığınızda yeni bir fotoğraf göndermeniz önemlidir. Önceki yıla ait fotoğrafları kullanmanıza izin verilmiyor. Temmuz 2019’dan bu yana, ABD yetkilileri katılım kurallarına uyumu sağlamak için çabalarını artırdı ve fotoğrafa da yakından baktı. Bu nedenle eski bir fotoğrafla kazanırsanız, görüşme randevusunda diskalifiye olursunuz ve Yeşil Kart reddedilir. Bu yüzden risk almayın! Gönderilen fotoğrafların katılımcıların mevcut görünümünü yansıtıp yansıtmadığını kontrol edemediğimiz için, göndermeden önce kendi menfaatinize göre tekrar kontrol etmelisiniz.
  • Yeşil Kart Çekilişi için fotoğraf, gölgelerin görünmeyeceği açık renkli (beyaz veya kırık beyaz), düz bir arka plana karşı çekilmelidir.
  • Green Card Çekilişi fotoğrafında doğrudan kameraya bakmalısınız. Baş tamamen görünür olmalı ve ortalanmalıdır. Fotoğrafın toplam yüksekliğinin% 50 -% 69’u arasında olmalıdır.
  • Ek olarak, gözlerin tamamen açılması, açıkça görülebilmesi ve kameraya dönük olması gerekir. Yüz ifadesi nötr olmalıdır, bu da büyük bir gülümsemeden kaçınmanız gerektiği anlamına gelir.
  • Yeşil Kart Çekilişine katılım için fotoğrafta başörtüsü takılmasına genellikle izin verilmez, çünkü kepler veya eşarplar yüzü kısmen kapatabilir.
  • Dini nedenlerle giyilen başörtüsü bir istisnadır. Ancak diskalifiye olmaması için yüzün alından çeneye kadar görünür olması gerekir.
  • 1 Kasım 2016’dan bu yana, Yeşil Kart Çekilişi için fotoğrafta gözlük takılmasına artık izin verilmiyor. Bu, görsel yardımcı olarak takılan hem güneş gözlüklerini hem de gözlükleri içerir.
  • Yeşil Kart Çekilişine kaydolduğunuzda, minimum renk derinliği 24 bit olan renkli bir fotoğraf göndermelisiniz. Siyah beyaz fotoğraflara izin verilmez.
  • Ayrıca, fotoğrafın aşırı pozlanmış veya az pozlanmış olmadığından ve hiçbir gölgenin görünmediğinden emin olun.
  • Başın veya yüzün şeklinin değişme riski olduğundan fotoğrafın dijital olarak değiştirilmesinden kaçınılmalıdır.

  Serhat Şirin Fotoğrafçılık 0216 545 73 28

  • Yeşil Kart Çekilişine kayıt olurken, en az 600×600, en fazla 1200×1200 piksel boyutunda ve 240 KB’yi geçmeyen bir dijital fotoğraf göndermelisiniz. Fotoğrafınızın çok net olduğundan ve görünür piksel bulunmadığından emin olun. Gönderilen fotoğraf 51×51 mm boyutunda olmalıdır.
  • Green Card Çekilişi için fotoğraf JPG formatında olmalıdır.
  • Taranan fotoğraflar, Green Card Çekilişine kayıt olurken de gönderilebilir. Ancak, bunlar dijital fotoğraflar için tüm gereksinimleri karşılamalıdır. Ayrıca baskının 300 dpi çözünürlükte taranması gerekir. Görüntü üzerinde görünür tarama noktaları olmadığından emin olun. Fotoğrafınızın doğru şekilde dijitalleştirilmesinde size destek olmaktan ve yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
  • Green Card Çekilişine katılırken, 21 yaşın altındaki tüm çocukların – bebekler ve küçük çocuklar dahil – fotoğrafları sunulmalıdır. Baş fotoğrafın ortasında olmalı ve yüzün tamamı görünecek şekilde doğrudan kameraya bakmalıdır. Ayrıca şunlardan emin olun: fotoğrafta başka kimse yok çocuk emzik takmıyor yüz örneğin ellerle kapatılmamış gözler açık.
  • Fotoğrafınızın veya dijital görüntünüzün kabulü, başvurduğunuz ABD büyükelçiliği veya konsolosluğunun takdirindedir, size gönderilen fotoğraf test ve kontrolleri yapılsa da oluşabilecek problem ve sorunlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Kişi sonrası kendi orijinal ve yan sitelerde testlerini yapabilir ve gerekli düzenleme talep edebilir.
  • Green Card fotoğrafçı arayan müşterilerimiz , yerimiz İstanbul Kadıköy’dedir. Green Card fotoğraf çeken yerler arasında en popülerleri arasındadır. Sizlerde green card için fotoğrafı çektirmek isterseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz.

  Gereksinimler

  GereksinimlerŞartname
  Arka fonAçık renkli ve düz
  Başın boyutuYüz (çeneden saça) fotoğrafın toplam yüksekliğinin% 50 -% 69’u arasında olmalıdır.
  Baş pozisyonuDoğrudan kameraya dönün. Baş yukarı, aşağı veya yana doğru eğilmemelidir.
  IşıkFazla pozlanmış veya az pozlanmış olmamalıdır. Gölgeler görünmemelidir.
  Dijital görüntü değişiklikleriKaçınılmalıdır. Değiştirilmiş bir arka plan, başın şeklini etkileyebilir.
  YüzSaçlarla kapatılmamalı ve yüz ifadesi nötr olmalıdır.
  Baş örtüleriDini nedenler dışında izin verilmez.
  Gözlükİzin verilmedi.
  Fotoğraf boyutu51×51 mm
  Çözünürlüken az 600×600 piksel en fazla 1200×1200 piksel
  Dosya boyutuMaksimum 240 KB
  Dosya formatıJPG biçimi
  Çekildiği TarihFotoğraf 6 aydan eski olmamalıdır.

  Green Card Fotoğraf Çektirmek İçin


  Serhat Şirin Fotoğrafçılık

  Serhat Sirin Photography

  Adres:
  Hasanpaşa Mah.Kurbağalıdere Cad.NO:109/D
  Kadıköy / İSTANBUL

  Mail:
  info@serhatsirin.com